O autorze
Wojciech Kuśpik - Prezes i akcjonariusz Grupy PTWP, twórca i wydawca specjalistycznych mediów. Inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego – największej imprezy biznesowej w Europie Centralnej. Od początku działalności w prywatnym biznesie – jako właściciel i współwłaściciel firm.

Nowy, lepszy polski przemysł

W najbliższy poniedziałek menedżerowie największych polskich firm przemysłowych i politycy decydujący o kierunkach rozwoju polskiej gospodarki spotkają się w ramach Forum Zmieniamy Polski Przemysł organizowanego już po raz siedemnasty przez Grupę PTWP.

Idea Forum pozostaje od 17 lat taka sama – spotykamy się, by rozmawiać o kondycji i przyszłości polskiej gospodarki, a szczególnie przemysłu – jej części, która tworzy szczególną wartość i wobec tego wydaje nam się warta wyjątkowej uwagi i troski.
Od lat podkreślamy, że to właśnie przemysł stanowi esencję gospodarki i bywa stabilizującą kotwicą w czasach kryzysów, o czym nie tak dawno przekonały się boleśnie kraje, które oparły swój rozwój na usługach.
Przez wszystkie te lata reagowaliśmy na zmieniające się trendy, nowe kierunki polityki gospodarczej, zewnętrzne uwarunkowania i strukturalne przeobrażenia polskiej gospodarki. Dziś rozumiemy i przekonujemy do tego innych, że we współczesnych realiach polski przemysł musi wykorzystywać nowe technologie, wiedzę i kompetencje naukowców, winien być przyjazny ludziom i środowisku. O jego przyszłości zadecyduje przede wszystkim to, w jakim stopniu będzie umiał komercjalizować innowacje, tworzyć dobra konkurencyjne na globalnym rynku, po partnersku współpracować z najlepszymi.
W trakcie szesnastu poprzednich spotkań mówiliśmy na naszym Forum o polskich firmach, które idee nowoczesnego przemysłu realizują skutecznie na co dzień w warunkach wolnego rynku i konkurencji – to także wartości, którym pozostajemy wierni.
W trakcie debat tegorocznego Forum będziemy w doborowym i opiniotwórczym gronie rozmawiać m.in. o nadziejach i obawach, perspektywach i ryzykach, które towarzyszą polskiej gospodarce i tym, którzy tworzą jej siłę czy przecierają nowe szlaki. Tych, którzy robią to najskuteczniej, po raz kolejny wyróżnimy, wręczając im tytuły „Tego, który zmienia polski przemysł”.
W tym roku, specjalnie na potrzeby forumowej dyskusji, przygotowaliśmy materiał oparty na ankietach i wywiadach dziennikarskich z prywatnymi przedsiębiorcami aktywnymi w różnych branżach polskiego przemysłu. Plon naszego badania, którym podzielimy się w poniedziałek, będzie przyczynkiem do rozmów o tym, co zdaniem prywatnego biznesu wspiera i stymuluje rozwój gospodarki, a co jest hamulcem czy barierą jej wzrostu.
Trwa ładowanie komentarzy...